Madonna’dan Adanalı lokumcuya teşekkür

ADANALI lokumcu Adnan Özdoğru, ‘Candy Shop’ adlı şarkısındaki ‘Turkish delight’ (Türk lokumu) ifadesini kullanan Madonna’yı, ABD’deki adresine bir kutu lokum göndererek şaşırttı.

Madonna, Özdoğru’ya teşekkür mesajıyla yanıt verdi. Adnan Özüdoğru, “Madonna gönderdiği mesajında, ‘Lokum hediyenizi görünce şoke oldum. Türkiye’ye geldiğimde sizi ziyaret edeceğim’ diyor. Bu mesaj beni çok mutlu etti” dedi.

Rumlar’ın lokumu sahiplenmesine, tescilini yaptırmasına karşı savaş açan, ardından Yunanistan’ın da lokumu sahiplenmesi üzerine Adana Sanayi Odası’na başvurup, konuyu Avrupa Birliği Merkezi’ne götüren 45 yaşındaki Adnan Özdoğru, yeni albümündeki ‘Candy Shop’ adlı şarkısında ‘Turkish delight’ ifadesine yer veren Madonna’nın da lokumun kime ait olduğunu dünyaya duyurduğunu söyledi. Bu şarkıyı duyar duymaz, Madonna’nın ABD’deki adresine bir kutu lokum göndererek, onu şaşırtan Özdoğru, bir süre önce de içerisinde bal ve afrodizyak özellikli ürünlerin bulunduğu ‘Madonna Lokumu’nu imal edip, tüketiciye sundu. Madonna Lokumu’nun beğenildiğini belirten Özdoğru, “Üretime başladıktan sonra satışlarımız iyi gidiyor. Madonna Lokumu tuttu. Yaz dönemi olmasına karşın yoğun taleple karşılaştık. Madonna’ya, daha önce yaptığımız başka bir çeşitten göndermiştim. Teşekkürü o lokum ile ilgili. En kısa zamanda adını koyduğum bu lokumdan da tattıracağım” diye konuştu.
Yunan meslektaşlarına karşı lokumun Türkiye’ye ait olduğunu savunan mücadelesi ile İngiltere’de The Times gazetesine de haber konusu olan Özdoğru, Madonna’nın kendisine e-posta yoluyla gönderdiği teşekkür yazısı ile kontak kurduğunu belirtirken, “Madonna’nın gönderdiği elektronik posta beni şaşırttı. Mesajında, ‘Lokum hediyenizi görünce şoke oldum. Türkiye’ye geldiğimde sizi ziyaret edeceğim’ diyor. Bu mesaj beni çok mutlu etti. Madonna’dan böyle bir vefa beklemiyordum. O dünyanın en ünlü sanatçısı. Türkiye’nin adını lokumla duyuran Madonna’nın bana gösterdiği inceliğe teşekkür ediyorum” dedi.

Madonna’nın gönderdiği e-posta

‘Sayın Adnan Özdoğru’ya özel teşekkür. Hediyenizden dolayı çok memnun oldum. Gerçekten gördüğüm zaman çok şaşırdım, beni şoke ettiniz. Bu duygularla nazikliğinizi gösterdiniz. Hediyeyi tattım, gerçekten çok tatlıydı. Onu tattıktan sonra şarkımı söylemeye gittim ve oraya geldiğim zaman sizi mutlaka ziyaret edeceğim. Tekrar çok teşekkür ediyorum nazik davranışınız için. Saygılarımla. Madonna.’

HABER LİNKİ : http://www.hurriyet.com.tr/madonnadan-adanali-lokumcuya-tesekkur-9212433

 

2015-12-03_164604


YÜZDE 100 DOĞAL

Smiley face